BOZPforum.cz Magazín Logo

Zasáhne ho obrobek ze soustruhu

Zachraňte život sdílením tohoto příspěvku - děkujeme!

Pomozte nám dostat bezpečnost mezi co nejvíce lidí. Sdílejte příspěvek mezi přáteli, známými či kolegy. Děkujeme za vaši podporu!

UPOZORNĚNÍ! VIDEO OBSAHUJE EXPLICITNÍ NÁSILÍ.
VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET A OSOBY SLABŠÍ POVAHY!
Video je zde umístěno čistě z důvodu prevence a pro vzdělávací účely.
Span text
Kurzy první pomoci Uherské Hradiště

Informace

Z videa není přesně patrné, co ze soustruhu vystřelilo a zasáhlo zaměstnance, zda samotný obrobek, část nože nebo dokonce část sklíčidla. Není tedy zřejmé, zda šlo o pochybení zaměstnance nebo o selhání stroje. Ale tyto úrazy by se rozhodně neměly stávat.

Z videa se dokonce zdá, že jsou ze soustruhu postupně vymrštěny dvě části – první “ustřelí” zaměstnanci čepici a teprve druhá, jej naplno zasáhne do hlavy.

Při práci na soustruhu je nutno věnovat maximální obezřetnost. Soustruh a všechny jeho části musejí být v řádném stavu – pravidelně kontrolovaný a udržovaný a obsluhovaný v souladu s pokyny výrobce.

Obrobek, ale i nástroj musí být vždy řádně upnut v mezích konkrétního sklíčidla. Pro obrábění je nutné nastavit správné otáčky, posuv a zvolit vhodný nástroj. Ochranný kryt sklíčidla je nutno použít. Klíč sklíčidla nesmí zůstat ve sklíčidle!

Soustružníci – budeme rádi, pokud se v komentářích podělíte o své zkušenosti a názory!

BOZPforum.cz (redakce)
Naším cílem je šířit povědomí o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, požární ochraně a všech souvisejících oblastech. Informovat o novinkách, možnostech a řešeních, ale také o důsledcích ignorování pravidel jak ze strany zaměstnavatelů, tak i samotných zaměstnanců.

Máte zájem spolupracovat? Napište: [email protected]
×
BOZPforum.cz (redakce)
Naším cílem je šířit povědomí o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, požární ochraně a všech souvisejících oblastech. Informovat o novinkách, možnostech a řešeních, ale také o důsledcích ignorování pravidel jak ze strany zaměstnavatelů, tak i samotných zaměstnanců.

Máte zájem spolupracovat? Napište: [email protected]

Byl pro vás příspěvek užitečný?

Hodnotit mohou pouze registrovaní uživatelé. Score: 5 / 5. Počet hodnotících: 4

Doposud nikdo nehodnotil. Buďte první, kdo příspěvek ohodnotí.

Pokud se vám příspěvek líbil...

Sledujte nás také na sociálních sítích.

Omlouváme se, že pro vás nebyl tento příspěvek užitečný a děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Pojďme tento článek vylepšit!

Řekněte nám, co bychom mohli vylepšit?

A co si o tom myslíte vy?
Váš názor nás zajímá, dejte nám ho vědět.

Odběry
Upozornit na
guest


5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Dle počtu hlasů
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
BOZPforum.cz - logo
O nás
BOZPForum.cz je největší komunitní portál zaměřující se na problematiku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v Česku a na Slovensku, jehož hlavním cílem je šířit povědomí o bezpečnosti.
Portál je určen nejen k diskusi odborníků, ale také celé široké veřejnosti, která má zájem na zajištění bezpečnosti a na aktuálních, odborných a relevantních informacích z tohoto oboru, ale také mnohých dalších. Na BOZPForum.cz nenajdete pouze diskusní prostor, ale také informace, články a zajímavosti ze světa bezpečnosti, fotografie, videa a nabídku zajímavých kurzů a seminářů.

Kontaktujte nás: [email protected]
Copyright: Ing. Vít Hofman 2021
Vytvořeno k záchraně životů!
apartmentfile-addgraduation-hatuserscalendar-fullbubblerocket
5
0
Sdělte ostatním svůj názor!x
()
x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram