BOZPforum.cz - logo

Převržení hrnce s horkou omáčkou při přenášení

Podpořte nás sdílením

Pomozte nám dostat bezpečnost mezi co nejvíce lidí. Sdílejte příspěvek mezi přáteli, známými či kolegy. Děkujeme za vaši podporu!

UPOZORNĚNÍ! VIDEO OBSAHUJE EXPLICITNÍ NÁSILÍ.
VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET A OSOBY SLABŠÍ POVAHY!
Video je zde umístěno čistě z důvodu prevence a pro vzdělávací účely.
Span text

Informace

Přenášení nádob - hrnců s horkým tekutým pokrmem, ať už jde o polévky, omáčky nebo např. čistý olej, je jednou z nejrizikovějších činností v kuchyni.

Přenášení těchto nádob by mělo být omezeno na minimum, vhodným uspořádáním kuchyně a vhodnou organizací práce.

Vždy je ideální, vařit jen v takových nádobách, které dokáže přenášet jedna osoba. Přenášení ve více osobách je mnohem rizikovější.

Podlaha kuchyně musí být udržována v perfektním stavu, vždy řádně odmaštěná, povrch musí být protiskluzný a stejně tak pracovní obuv. Před manipulací je nutné vždy zkontrolovat a případně i připravit manipulační cestu. Odstranit překážky, případně odstranit také mastnoty či vlhkost.

Před manipulací je také nutné vzít si vhodné pomůcky, zejména rukavice proti popálení. Ostantí osoby na pracovišti musejí být o úmyslu zahájit přenášení nádoby s horkým pokrmem, řádně informovány. Nesmí se stát, že se např. zaměstnanec rychle otočí a žduchne do osoby přenášející hrnec. Dle potřeby ostatní osoby ustoupí do bezpečné vzdálenosti.

Proti malým šplíchnutím chrání oděv s dlouhými nohavicemi. Často dojde ke šplíchnutí směrem na hrudník a břicho či genitálie. Proto je vhodné mít zapnutý oděv až ke krku a nejlépe mít zástěru. Obuv by měla být uzavřená.

Přesto je vhodné s rizikem popálení se v kuchyni horkou kapalinou počítat a mít v dosahu připravenou sprchu k rychlému ochlazení popálených míst. Chladí se vždy vlažnou vodou, nikoliv přímo ledovou.

Byl pro vás příspěvek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Doposud nikdo nehodnotil. Buďte první, kdo příspěvek ohodnotí.

Pokud se vám příspěvek líbil...

Sledujte nás také na sociálních sítích.

Omlouváme se, že pro vás nebyl tento příspěvek užitečný a děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Pojďme tento článek vylepšit!

Řekněte nám, co bychom mohli vylepšit?

O autorovi

BOZPforum.cz (redakce)

Naším cílem je šířit povědomí o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, požární ochraně a všech souvisejících oblastech. Informovat o novinkách, možnostech a řešeních, ale také o důsledcích ignorování pravidel jak ze strany zaměstnavatelů, tak i samotných zaměstnanců.

Máte zájem spolupracovat? Napište: [email protected]
Odběry
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Dle počtu hlasů
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
BOZPforum.cz - logo
O nás
BOZPForum.cz je největší komunitní portál zaměřující se na problematiku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v Česku a na Slovensku, jehož hlavním cílem je šířit povědomí o bezpečnosti.
Portál je určen nejen k diskusi odborníků, ale také celé široké veřejnosti, která má zájem na zajištění bezpečnosti a na aktuálních, odborných a relevantních informacích z tohoto oboru, ale také mnohých dalších. Na BOZPForum.cz nenajdete pouze diskusní prostor, ale také informace, články a zajímavosti ze světa bezpečnosti, fotografie, videa a nabídku zajímavých kurzů a seminářů.

Kontaktujte nás: [email protected]
Copyright: Ing. Vít Hofman 2020
Vytvořeno k záchraně životů!
rocket
2
0
Sdělte ostatním svůj názor!x
()
x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram