BOZPforum.cz Magazín Logo

Natočme spolu video rozhovor BOZP

Video rozhovor BOZP

Patříte mezi odborníky na problematiku BOZP nebo její dílčí oblasti? Máte co říct veřejnosti? Jiným odborníkům, zaměstnavatelům, vedoucím zaměstnancům nebo zaměstnancům? Pak do toho pojďme společně a natočme spolu video rozhovor na téma BOZP.

Jak to probíhá?

 1. Po telefonické konzultaci si vyjasníme obsah tématu video rozhovoru a jeho přibližný rozsah (délku, která by se měla pohybovat mezi 5 až 30 minutami). Pokud nemáte zkušenosti s vystupováním na kameru, tak si současně probereme hlavní zásady tak, aby při natáčení bylo vše na jedničku.
 2. Následně pro vás připravíme písemné otázky, které nám dopomohou celým obsahem tématu snáze proplout. Otázky si společně emailem upřesníme a doladíme.
 3. Dohodneme si termín a čas natáčení (důležité je dát si dostatek času na přípravu odpovědí a pro natáčení si vyhradit dostatek času, aby se nespěchalo a spěch nenavozoval zbytečný stres).
 4. Dohodneme si místo, kde video rozhovor natočíme (může to být u nás nebo klidně přijedeme i za vámi. Buď by mělo jít o klidné, klimatizované místo nebo lokalitu související s tématem video rozhovoru).
 5. Setkáme se na domluveném místě.
 6. Seznámíme se. Vše znovu a v klidu prokonzultujeme, probereme, připravíme si občerstvení. Uvolněná nálada je základ úspěchu.
 7. Připravíme techniku, zopakujeme základní zásady a stručně vás seznámíme s průběhem natáčení.
 8. Začneme s natáčením (vše by mělo probíhat v uvolněné atmosféře a v klidu. Že si šlápnete na jazyk, přeřeknete se nebo zapomenete to, co jste chtěli říct, to je zcela běžné a není se zač stydět. Naštěstí digitální video se dá stříhat prakticky dle libosti. Nejsme v televizi. Důležitější je obsah a vaše pohoda, než technická dokonalost).
 9. Poděkujeme a rozloučíme se.
 10. Natočené sestříháme do kompaktního video rozhovoru.
 11. Výsledek vám odešleme ke schválení (Zde pozor! Je zcela běžné, že lidé, kteří se na videu uvidí poprvé, si budou připadat hodně nekomfortně a budou mít tendenci vidět se silně kriticky a video chtít pokud možno smazat. Je to běžná reakce. Člověk si musí sám na sebe před kamerou zvyknout. Zde je důležité, nechat video objektivně posoudit i jiné osoby, např. rodinné příslušníky, kamarády, kolegy).
 12. Po odsouhlasení video rozhovor publikujeme v rámci BOZPforum.cz a budeme už jen doufat, že pomůže co nejvíce sledujícím.

Koho pro video rozhovor hledáme?

Není přesně stanoveno, komu je a komu není video rozhovoru pro BZOPforum.cz určen. Obecně jde o to, udělat rozhovor s takovou osobou, která může čtenářům BOZPforum.cz poskytnout zajímavé a užitečné rady a informace nebo která by mohla jako taková čtenáře zajímat. Nemusí jít nutně o OZO BOZP či OZO PO. Může jít i o odborníky na dílčí oblasti, jako jsou např. 

 • zdravotničtí záchranáři,
 • poskytovatelé pracovnělékařských služeb,
 • revizní technici VZT,
 • státní inspektoři (OIP, SPD, KHS),
 • odborníci na práce ve výškách,
 • potápěči,
 • chemici,
 • hasiči,
 • a mnozí další.

Co vám video rozhovor může přinést?

Předně, můžete své zkušenosti a znalosti předat ostatním. Můžete tak šířit povědomí o BOZP, působit preventivně a předcházet vzniku pracovních úrazů, poškození zdraví, požárům, haváriím či jiným mimořádným událostem.

Video rozhovor pro vás bude rovněž skvělou příležitostí ke zviditelnění se, k odlišení se a vystoupení z davu. Může tak jít také o skvělý marketingový nástroj!

BOZPforum.cz - logo
O nás
BOZPForum.cz je největší komunitní portál zaměřující se na problematiku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v Česku a na Slovensku, jehož hlavním cílem je šířit povědomí o bezpečnosti.
Portál je určen nejen k diskusi odborníků, ale také celé široké veřejnosti, která má zájem na zajištění bezpečnosti a na aktuálních, odborných a relevantních informacích z tohoto oboru, ale také mnohých dalších. Na BOZPForum.cz nenajdete pouze diskusní prostor, ale také informace, články a zajímavosti ze světa bezpečnosti, fotografie, videa a nabídku zajímavých kurzů a seminářů.

Kontaktujte nás: [email protected]
Copyright: Ing. Vít Hofman 2023
Vytvořeno k záchraně životů!
apartmentfile-addgraduation-hatuserscalendar-fullbubble
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram