BOZPforum.cz Magazín Logo

Exploze balíčku se zábavní pyrotechnikou usmrtila zaměstnankyni

Zachraňte život sdílením tohoto příspěvku - děkujeme!

Pomozte nám dostat bezpečnost mezi co nejvíce lidí. Sdílejte příspěvek mezi přáteli, známými či kolegy. Děkujeme za vaši podporu!

UPOZORNĚNÍ! VIDEO OBSAHUJE EXPLICITNÍ NÁSILÍ.
VIDEO NENÍ VHODNÉ PRO OSOBY MLADŠÍ 18 LET A OSOBY SLABŠÍ POVAHY!
Video je zde umístěno čistě z důvodu prevence a pro vzdělávací účely.
Span text
Kurzy první pomoci Uherské Hradiště

Informace

2. ledna 2022 došlo v Číně, v okrese Oixian, Kaifeng, provincie Henan k explozi balíčku se zábavní pyrotechnikou, která si vyžádala jeden lidský život.

K explozi došlo při vykládce nákladního vozidla na otevřeném prostranství ve chvíli, kdy zaměstnankyně neudržela balíček o hmotnosti 30 kg v rukou a tento dopadl na zem. Okolní okna a dveře nedalekého obchodu byly zničeny a došlo také k lehčímu zranění prodávajícího.

Místní policie uvedla, že výbušniny byly práskací kuličky a vůči odpovědným byla přijata donucovací opatření.

Podle předpisů pro řízení bezpečnosti ohňostrojů a petard na pevnině se zábavní pyrotechnika a petardy nesmí posílat poštou, stejně tak se nesmí převážet veřejnou dopravou. Práskací kuličky navíc při působení vnější síly explodují, což představuje ještě větší nebezpečí, než u běžné zábavní pyrotechniky.

V únoru 1980 náhle explodoval jeden z vagónů vlaku na nádraží Zhengzhou v Henanu, což mělo za následek 1 smrtelný úraz a 8 zranění. Důvodem tehdy bylo, že 4 cestující převáželi vlakem 35 000 práskacích kuliček, které při výstupu z vlaku stlačili.

Nepodceňujte rizikovost zábavní pyrotechniky!

Zábavní pyrotechnika se často velmi podceňuje, ale dokáže být smrtelně nebezpečná. Přesvědčili se o tom také otec se synem, kteří na skútru v tašce pyrotechniku převáželi. Výbuch, kterému došlo, je na místě usmrtil a těžce zranil další osoby v okolí.

Pozor! Následující video obsahuje velmi drastické záběry!

BOZPforum.cz (redakce)
Naším cílem je šířit povědomí o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, požární ochraně a všech souvisejících oblastech. Informovat o novinkách, možnostech a řešeních, ale také o důsledcích ignorování pravidel jak ze strany zaměstnavatelů, tak i samotných zaměstnanců.

Máte zájem spolupracovat? Napište: [email protected]
×
BOZPforum.cz (redakce)
Naším cílem je šířit povědomí o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, požární ochraně a všech souvisejících oblastech. Informovat o novinkách, možnostech a řešeních, ale také o důsledcích ignorování pravidel jak ze strany zaměstnavatelů, tak i samotných zaměstnanců.

Máte zájem spolupracovat? Napište: [email protected]

Byl pro vás příspěvek užitečný?

Hodnotit mohou pouze registrovaní uživatelé. Score: 0 / 5. Počet hodnotících: 0

Doposud nikdo nehodnotil. Buďte první, kdo příspěvek ohodnotí.

Pokud se vám příspěvek líbil...

Sledujte nás také na sociálních sítích.

Omlouváme se, že pro vás nebyl tento příspěvek užitečný a děkujeme za vaši zpětnou vazbu.

Pojďme tento článek vylepšit!

Řekněte nám, co bychom mohli vylepšit?

A co si o tom myslíte vy?
Váš názor nás zajímá, dejte nám ho vědět.

Odběry
Upozornit na
guest


0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
BOZPforum.cz - logo
O nás
BOZPForum.cz je největší komunitní portál zaměřující se na problematiku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v Česku a na Slovensku, jehož hlavním cílem je šířit povědomí o bezpečnosti.
Portál je určen nejen k diskusi odborníků, ale také celé široké veřejnosti, která má zájem na zajištění bezpečnosti a na aktuálních, odborných a relevantních informacích z tohoto oboru, ale také mnohých dalších. Na BOZPForum.cz nenajdete pouze diskusní prostor, ale také informace, články a zajímavosti ze světa bezpečnosti, fotografie, videa a nabídku zajímavých kurzů a seminářů.

Kontaktujte nás: [email protected]
Copyright: Ing. Vít Hofman 2021
Vytvořeno k záchraně životů!
apartmentfile-addgraduation-hatuserscalendar-fullbubblerocket
0
Sdělte ostatním svůj názor!x
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram